Оформлення ДТП без участі ДАІ! ОСАГО на термін півроку, ЗАБОРОНЕНО!   

 
Оформлення ДТП без участі ДАІ! ОСАГО на термін півроку, ЗАБОРОНЕНО! Верховна Рада прийняла нововведення обумовлено прийнятим в кінці лютого 2011 року законом « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дорожньо-транспортних пригодах та виплати страхового відшкодування » ;, згідно з яким тепер дрібні ДТП можна буде оформляти без участі ДАІ.
Внесено зміну до ст. 124 Адміністративного Кодексу України, яким задекларована норма, що винуватець ДТП звільняється від адмінвідповідальності у разі, якщо обидва учасники події скористалися європротоколом. Але якщо один з учасників не згоден заповнювати європротокол - тоді по-старому доведеться викликати ДАІ, яка і оформити цю подію.
Внесено зміну до ст. 124 Адміністративного Кодексу України, яким задекларована норма, що винуватець ДТП звільняється від адмінвідповідальності у випадку, якщо обидва учасники події скористалися європротоколом. Але якщо один з учасників не згоден заповнювати європротокол - тоді по-старому доведеться викликати ГА І, яка і оформити цю подію.
Але, на жаль не всі водії зможуть скористатися перевагами європротоколу. Адже, як зазначили в Моторному (транспортному) страховому бюро України (МТСБУ), закон передбачає використання нових правил оформлення дрібних ДТП тільки для першого типу договору (на транспортного засобу і на всіх хто ним керує), обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСАГО).
Зокрема, їм був закріплений перелік для відмов страховиками у виплаті, а також встановлено нові терміни страхових виплат. Так, якщо раніше діяла норма в 30 днів з моменту отримання страховиком всіх документів, то тепер - 15 днів з моменту, коли потерпілий і страховик погодили розмір збитку.
Страхова компанія буде тримати під контролем тепер не тільки хід розслідування, а й мати перевагу при визначенні розміру збитків. Так, якщо при відсутності документів, що підтверджують розмір збитку, страховик не може оцінити його розмір, то виплата буде здійснюватися в розмірі, який оцінить сам страховик.
Відмовити у виплаті , правда, страховик зможе тільки в суворо обумовлених випадках , обумовлених новою редакцією ст. 37 Закону "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів".
Серед них:
- умисні дії, спрямовані на настання страхового випадку;
- вчинення застрахованим або водієм транспортного засобу злочину, заподіяла страховий випадок;
- невиконання обов'язків потерпілим чи іншою особою, має право на отримання відшкодування своїх обов'язків (читай - відмова від співпраці зі страховим "наслідком");
Закон набирає в силу через шість місяців з моменту його опублікування. За цей період Кабінету Міністрів необхідно внести зміни в правила дорожнього руху та інші нормативні документи.
Також з внесенням змін прозвучало наступне, що в найближчому майбутньому т поліса на строк пол року зможуть оформити тільки на :
- незареєстровані ТЗ (до постановки на облік),
- тимчасово зареєстровані (до постійної реєстрації);
- ТС закордонних країн (на час їх перебування в Україну).
У всіх інших випадках, в обов'язковому порядку, власники транспортних засобів зможуть укладати договір автоцивілки не менше 1 року.