Лізинг тепер ДЕШЕВШЕ  

 
Лізинг тепер ДЕШЕВШЕ! У зв'язку з вступу, в силу Податкового кодексу, порушено питання лізингових компаній, які будуть мати можливість знижувати лізингові комісії на власні послуги завдяки зменшенню податкових витрат. Зокрема, якщо лізингова комісія перевищує подвійну облікову ставку НБУ, цей розрив більше не потрапляє під оподаткування ПДВ. Таким чином, за податковим аспекту фінансовий лізинг тепер повністю відповідають банківському кредитуванню.

Крім цього, є ще ряд змін, які будуть сприяти розвитку лізингового сектора на ринку фінансових послуг України, а саме:
- лізингові компанії будуть мати можливість зменшувати платежі через скасування щорічного транспортного збору і заміну його разовим податком під час першої реєстрації автомобіля в Україну. Так як раніше транспортний збір у більшості випадків включався в лізинговий платіж, його відсутність здешевить послугу лізингу для клієнта.

- скасована дискримінаційна норма закону «Про податок на додану вартість», яка вимагала за договорами фінансового лізингу обкладати цим податком суму лізингової комісії за договорами фінансового лізингу, що перевищує подвійну облікову ставку НБУ.
< br /> - передаючи автомобіль в подальший лізинг після повернення від першого клієнта, лізингова компанія не повинна буде платити ПДВ, як це було до вступу в силу Кодексу в разі повернення автомобіля фізичною особою. Відповідно, сума цього податку вже не буде закладатися в лізингову комісію.

- Витрати на страхування об'єктів лізингу відносяться на валові витрати без обмежень. Оскільки страхуванням займається лізингова компанія, то ця новація дозволить знизити її прямі витрати, а отже - здешевити лізингові платежі для клієнта.

Порівняно з іншими фінансовими послугами , то податковий кодекс скасовує дискримінаційний характер оподаткування лізингу. Це відобразиться на зменшенні лізингової ставки для споживача і підвищення прибутковості компаній сфери. На даний момент, з урахуванням низької облікової ставки НБУ - 7,75%, ПДВ виникало завжди, так як в основному лізингових угод комісія перевищує 15,5%.

Що стосується вилучення предмета лізингу у клієнта - неплатника ПДВ та його подальшому продажу, ПДВ лізингодавцем буде виплачуватися з різниці, а не з усієї вартості вилученого майна.

Таким чином, зараз сума, яка виплачується у вигляді ПДВ, буде зараховуватися в рахунок погашення заборгованості лізингоотримувача, зменшуючи її розмір.