Чи можна знімати на відео інспектора ДАІ  

 
Чи можна знімати на відео інспектора ДАІ??? У наш час на дорогах між водіями і співробітниками ДАІ постійно відбуваються якісь суперечки чи інциденти. І для цього водії вигадують різні способи, щоб це все якось запечетліть, записати або сфотографувати.

ПИТАННЯ: Чи можна знімати на відео інспектора ДАІ???

Не можна вважати зйомку співробітника міліції втручанням в особисте життя, в цьому контексті вона нічого спільного з особистою не має, інакше кожному інспектору необхідно було б отримати свідоцтво про реєстрацію себе як приватного ; підприємця, який має права носити формений одяг. Все це підводить до того, що норми статей 301 і 307 Цивільного кодексу України про право на особисте життя та захисту інтересів фіз. особи при проведенні відеозйомки в даній ситуації не повинні застосовуватися.

Відеозйомка, як і звичайне спостереження, є не тільки втручанням в особисте життя, але і порушенням людської недоторканності. Сам по собі людина є недоторканним: життя, свобода, честь і гідність, такі ж правила діють для всього, що людині належить або до нього ставитися: житло, транспортний засіб, кореспонденція, телефонні переговори, інформація про здоров'я, особисте життя. По суті, спостереження за людиною та її діями, в тому числі і їх фіксація на відеосистеми, є збором і накопиченням статичної та динамічної інформації з можливістю подальшого її використання.


Щоб контролювати діяльність співробітників міліції водії використовують «зброю» Державтоінспекції, фото-і відеозйомку, хоча при цьому застосовують менш дорогі пристрої. І ясна річ, що такі дії не до душі власникам чорно-білих жезлів. А потім відверті порушення ПДР, хамство, приниження, порушення статуту, і навіть посадові злочини, зафіксовані на відео, сміливо гуляють і розмножуються по глобальній павутині.

Часто такі дії водіїв, провокує співробітником міліції на непередбачувані дії: вилучення пристрою запису, примусова доставка в районне відділення, і навіть «фізичне зауваження». І в кінці цієї події закінчується тим, що кожна зі сторін впевнена у своїй правоті, одна сторона через свою безкарною самовпевненості і недбалості, інша - через відсутність мінімально необхідного рівня грамотності, але з достатньою завзяттям відплатити насолили представникам влади.

Також на сьогоднішній день, щоб не відбувалося таких негативних дій на дорогах, були озвучені номера на які можна слати SMS-повідомлення зі скаргами. Всі обласні управління ДАІ отримали мобільні номери, які можна слати sms-повідомлення зі скаргами про неправомірні дії співробітників ДАІ.

Для кожної області відведено свій телефонний номер:
- Київська обл. -063-768-20-20,
- Автономна Республіка Крим - 091-323-53-73 ,
- Донецька обл. - 050-050-61-02 ,
- Дніпропетровська обл. - 099-004-16-94
- Миколаївська обл. - 098-282-05-99
- Полтавська обл. - 050-346-04-10
- Житомирська обл. - 067-410-12-11
- Вінницька обл. - 067-432-02-00

Керівництво автоінспекції просить повідомляти про всі правопорушення і зауваженнях.
Чи можна знімати на відео інспектора ДАІ???