Водійське посвідчення тепер мають терміни   

 
Посвідчення водія тепер мають терміни Протягом лютого місяця 2011 року йде обговорення питання, що стосується рядок дії водійського посвідчення . У різних країнах водійське посвідчення діє різний термін, але згідно європейської конвенції про дорожній рух, водійське посвідчення має мати термін дії.
Міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов заявив, що Державтоінспекція планує обмежити термін дії до 10-20 років.
На сьогоднішній день Міжнародна Конвенція про дорожній рух 1968 року є основним документом, який регулює міжнародний рух, встановлює вимогу до його учасників та їх документів. Згідно з цим документом, з 29 березня 2011 року за отримання водійського посвідчення буде вказано кінцева дата строку дії.
Що стосується українських водіїв, які будуть отримувати водійське посвідчення і в майбутньому мають намір відвідати країни учасниці Міжнародної Конвенції про дорожній рух, знадобляться водійські документи , в яких буде визначена кінцева дата строку їх дії. Власник міжнародних водійських прав (виданих, наприклад, сьогодні в Україну без зазначення дати закінчення терміну дії за українськими правилами, що застосовуються до 29 березня 2011 року) може користуватися міжнародними водійськими правами ще три роки », - сказав представник ЄЕК ООН.
Питання: Чи потрібно міняти водійське посвідчення того, хто отримав його до 29 березня 2011 року???
Відповідь: Проект постанови не передбачає обов'язкового обміну посвідчення водія - це буде відбуватися поступово за бажанням їх власників, а також ті громадяни, які отримали посвідчення раніше і не будуть перетинати кордонів держави, можуть і надалі користуватися посвідченнями без внесення змін.
В Україні на даний момент зміни в законодавстві ще немає, це в процесі обговорення і розгляду. Але в наших сусідів, росіян, такий закон був прийнятий давно та їх водійське посвідчення мало термін дії, і на подальше вони прогресують. У Росії згідно із заявою автоінспекції, випуск нових водійських посвідчень має розпочатися не пізніше 28 березня 2011 року, так як Росія приєдналася до європейської конвенції про дорожній рух від 1968 року. Даний документ уточнює "вимоги до змісту і форми національних і міжнародних водійських посвідчень" і запровадив 7 нових підкатегорій - А1, В1, С1, D1, В1Е, С1Е, D1Е - на додаток до існуючих у нас п'яти - А, В, С, D , Е. Тобто тепер водієві, наприклад, мікроавтобуса, що бажає сісти за кермо автобуса звичайного, доведеться відкривати в правах нову підкатегорію. А категорія "В" не буде давати права на керування автомобілем з причепом - для цього доведеться здавати іспит на В1Е.
Зміниться і вид водійських прав , а саме:
- їх будуть друкувати на нових бланках, виготовлених зі спеціального пластика, при повному наборі спецзасобів захисту: фарби з особливими властивостями, мікротекстів, рельєфною сітки, ламінату з голограмою та електронних чіпів.