Програма утилізації автомобілів   

 
Программа Утилізації Автомобілей Кінець 2008 - початок 2009 років для низки країн Європи стали вдалим початком державних програм, спрямованих на утилізацію старих авто і передбачають надання фінансової допомоги при покупці нового автомобіля.

В Україну з метою стимулювання авторинку в Кабміні розробляють програму утилізації старих автомобілів. Експертною радою при Кабінеті Міністрів була завершена розробка програми утилізації автомобілів, яка одночасно буде стимулювати заміну старих автомобілів на нові, а також матиме позитивний вплив на виробництво автомобілів в Україну та екологічну обстановку. На даний момент ця програма проводиться тільки для комерційних автомобілів повною масою 2,5-8,5 т., а знижка надається тільки на автомобілі ГАЗ ("ГАЗель" та "Соболь").

Умови програми утилізації
За умовами програми утилізації клієнт може придбати новий автомобіль «ГАЗель» або «Соболь», або ж спецтехніку на їх базі. Розмір знижки за програмою залежить від віку здається автомобіля. При цьому рік випуску автомобіля визначається згідно графі «дата виготовлення» в технічному паспорті на автомобіль.


- Для автомобілів до 2002 р.в. (Включно) знижка становитиме 13 000 грн. (З ПДВ)
- Для автомобілів з 2003 р.в. (Включно) - 18 000 грн. (З ПДВ)

Згідно з проектом програми, за автомобіль віком старше 10 років з об'ємом двигуна до 1,5 л, і зареєстрований на одному власника більше 1 року, можна отримати сертифікат на 10000 грн.
- для автомобілів з двигуном 1,6-3 л - 12500 грн,
- для автомобілів з моторами понад 3 л - 15 000 грн.

А так же, якщо Ви вирішили поміняти свій автомобіль з двигуном 2-3 л на автомобіль з двигуном до 1,5 л, то вам належить додаткова виплата в 5000 гривень.

Програма також встановлює спеціальний порядок здачі автомобілів на утилізацію. Передбачається, що для цього дилерські центри, задіяні в даній системі, створять пункти утилізації старих автомобілів, де будуть вести прийом автомобілів, видачу документів, первинну розбирання.

Власник старого автомобіля, отримавши сертифікат, далі може ним скористатися при придбанні нового автомобіля виробництва вітчизняних автозаводів. Що стосується списку моделей, на покупку яких можна буде витратити преміальні, буде встановлений Кабміном.

Фірмова програма утилізації запускається в десяти містах:

Київ, Донецьк, Дніпропетровськ, Харків, Луганськ , Сімферополь, Запоріжжя, Одеса, Львів, Вінниця.